שווננפלד אורטופדיה – מדרסים לספורטאים

אורח חיים ספורטיבי, גובה לא אחת מחיר משמעותי – פציעות ועצירה ממושכת של שגרת החיים. מדרסים עבור ספורטאים, מתוכננים הן כטיפול מניעתי והן כחלק מטיפול שיקום שלאחר פציעות ספורט. כמו כן, על פי שיטה יחודית ב- 3D נמצא כי ספורטאים אשר משתמשים בסוג של מדרסים המותאמים באופן אישי, משפרים את ביצועיהם ומסייעים בהקלת תחושת הכאב הנובעת מאומץ ומאמץ.


מדרסים וענפי ספורט

התאמה של מדרסים לרבות מדרסים אורטופדיים מתאימה לענפי הספורט השונים לרבות:

גולף

כדורגל/כדורסל

טניס/סקווש

ספורט תחרותי כגון: טריאתלון ומרתון


גולף

משחק הגולף מבוסס על יציבות ושיווי משקל של כף הרגל עם משטח הדריכה. על מנת שניתן יהיה לבצע חבטה מדויקת המבוססת על יציבות, כדאי להיעזר בסוג של מדרסים המותאמים אישית, כדי להגיע למצב של איזון ושיווי משקל במהלך האימונים והמשחקים. מחקר שנערך לאחרונה, מראה כי 71% של המשתתפים הרגישו יציבות וכתוצאה מכך חבטת הכדור הייתה חזק יותר לעומת
38% אשר דיווחו על תוצאה נמוכה יותר בשימוש של מדרסים.


כדורגל, כדורסל, טניס, סקווש

ענפי ספורט אלה, נחשבים לענפים תחרותיים אשר יוצרים עומס ולחץ על רצועות הברכיים, מפרקי הירך, קיצור גיד אכילס ועומס רב על בהונות כפות הרגליים. כתוצאה מטכניקת המשחק המשלבת זוויות הטיה חדות, אחוז הפציעות כתוצאה מעיסוק בענפים אלה הוא גבוה. בעזרת מדרסים לעיתים אף מדרסים אורטופדיים ניתן לייצב את קרסול כף הרגל ולאפשר שליטה ויציבות רבה ביותר בתנועות השונות של מהלכי המשחק.


תריאטלון

טריאתלון היא תחרות ספורט המשלבת שלושה ענפים אתגריים: שחייה, ריצה ואופניים.
האימונים לקראת התחרות, לא פעם יכולים לפגוע בביצועים בזמן התחרות לאור העומס והלחץ המופעל על הגוף, הגפיים ובעיקר על כפות הרגליים. מדרסים מתאימים בעיקר לשני הענפים : ריצה ואופניים. שלב הריצה הוא השלב האחרון בתחרות טריאתלון. בשלב זה, העומס על כפות הרגליים הוא עצום לאור הרכיבה הממושכת. הסתגלות השרירים של הרגליים, על מנת להשלים את התחרות צריכה להיות מהירה תוך מאמץ לא קל על כפות הרגליים. בעזרת תכנון והתאמה של מדרסים אורטופדיים ניתן לסייע לתהליך בלימת הזעזועים כתוצאה ממשטח הריצה לצד הסתגלות הגוף לשינויים הנדרשים. ריצה נחשבת לענף ספורט שבו כל הגוף מתגייס להשלמת פעולת הריצה. לא פעם, גיוס זה, יכול לגרום לפציעות, זעזוע של עמוד השדרה, לחץ על המפרקים וכדומה. בעזרת מדרסים אורטופדיים או בחירה של מדרסים אנטומיים, ניתן למנוע תוצאות בלתי רצויות אלה.


רכיבה

שלב הרכיבה הוא לאחר שלב שחייה. בזמן הרכיבה מופעל עומס רב על שריר הארבע ראשי (שריר הירך הקדמית) ועל קדמת כף הרגל שיכולה לגורם לתחושת נימול עקב זרימת דם לקויה כתוצאה מהמאמץ המתמשך על כף הרגל. בעזרת מדרסים אנטומיים גמישים, ניתן לשמור על הקשת הרוחבית של כף הרגל, במטרה למנוע מתיחה או קריעה של הגידים או רצועות כפות הרגליים. בנוסף, בעזרת מדרסים ניתן להפחית את הלחץ על בהונות הרגליים ולמנוע היווצרותן של יבלות, דורבן בכף הרגל או כל תחושת כאב שיכולה להשפיע על התפקוד של הספורטאי בזמן התחרות

התקשרו אלינו לקבלת פרטים נוספים ולקביעת מועד טיפול
טלפון: 04-6760489 או מלאו טופס צור קשר מהיר

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Accessibility Toolbar

הצהרת נגישות