המדריך המלא למדרסים

כף הרגל היא אחד האיברים החשובים בגוף האדם. כף הרגל הנמצאת בקשר עם הקרקע משפיעה על יציבות הגוף וכאשר כף הרגל לא יציבה או פגועה, מתפתחים כאבים ובעיות וכל הגוף סובל.

החיים המודרניים מאופיינים בהליכה על משטחים קשים, מרצפות או אספלט, בחוסר פעילות גופנית, בעודף משקל ובנעילת נעליים אופנתיות, אך לא מתאימות. כל הגורמים האלו מהווים מתכון מדויק לעיוותים בכף הרגל, לעומס על מערכת השלד, לכאבים, לנזק לסחוסים ולנזק מצטבר העלול לגרום לכאבים בכפות הרגליים, בגב התחתון או העליון, באגן, בצוואר ובחלקי גוף נוספים.

אם אתם סובלים מנעליים מכאיבות, מאצבעות רגליים נרדמות, מלחץ וכאב באזור אחד בכף הרגל, אתם זקוקים למדרסים!

על החשיבות של המדרסים

  • המדרסים מונעים בעיות, מחלות ונזקים מצטברים לגב, לעמוד השדרה ולכפות הרגליים.
  • מדרסים מסייעים לשיפור היציבה. בעזרת המדרסים נוכל לצעוד למרחקים גדולים בלי לחוש כאבים.
  • המדרסים מונעים יבלות ושלפוחיות בכף הרגל, בולמים זעזועים, מונעים שברי מאמץ ומפחיתים נקעים.
  • במצבים של בעיות במנח עצמות כפות הרגליים כתוצאה מבעיה נרכשת או ממום מולד, המדרסים יסייעו לתקן את מנח עצמות כף הרגליים.
  • מדרסים חיוניים לחולי הסוכרת. הם מונעים היווצרות של פצעים ועוזרים להזרים דם באופן תקין לכפות הרגליים. במקרים של פצעי לחץ המדרס יסייע להזרים דם לכף הרגל ויזרז בהחלמת הפצע.

מי צריך מדרסים?

לכל אחד יש מבנה כף רגל ייחודי ומדרס המותאם באופן אישי מתאים את מבנה הנעל למבנה הייחודי של כף הרגל. המדרס חשוב כמעט לכל אדם ובמיוחד לכל מי שמרבה ללכת, לטייל או לרוץ.

המדרס חיוני לקשישים הסובלים מבעיות הליכה או יציבה.

לאנשים בגיל הזהב מאחר ובגיל מבוגר כושר ההליכה מדרדר. המדרס מייצב את היציבות, את העצמות, את מפרקי כף הרגל, מסייע בזרימת דם תקינה ומקל על האנשים בגיל מבוגר.

לאנשים בגילאים מתקדמים, אך לא רק, הסובלים מדלקות פרקים, ממחלת הסוכרת, מהפרעות בזרימת הדם ועוד.

מדרסים הם אביזר חובה לאנשים הסובלים מבעיות בכף הרגל כמו פלטפוס, בעיות בקשת כך הרגל, או מכל בעיה רפואית אחרת הקשורה אל כף הרגל.

ילדים מעל גיל שש המתלוננים על כאבי גדילה, בדרך כלל כאבי שוקיים, על כאבים בעקבים או בכפות הרגליים או לילדים העוסקים בפעילות ספורטיבית מרובה.

 

המדרסים מחזקים את כף הרגל, מסייעים לעמידה יציבה ומונעים שברי מאמץ ושברי הליכה, ולכן הם חשובים מאוד לחיילים או לכל מי שעוסק בפעילות ספורטיבית. במקרים שבהם כבר יש שברי הליכה, המדרסים מפחיתים את הזעזועים לשלד ומזרזים את תהליך הריפוי והחזרה לשגרה.

איך מאבחנים ואיך בוחרים מדרסים מתאימים?

בשלב הראשון יבקש המטפל ללמוד את ההיסטוריה הרפואית של המטופל. הוא יבקש לשמוע מידע חשוב על בעיות מולדות, על שחיקה ועל מחלות.

בהמשך המטפל יבחן את היציבות באזור אגן הירכיים, יבדוק את מבנה כף הרגל, קשת גדולה או קשת בינונית ואת ההבדלים באורך הרגליים.

יש לבדוק את אופן ההליכה, האם בעת ההליכה הרגל מתכנסת כלפי פנים או כלפי חוץ, והאם מתבצעת נחיתה נכונה של כריות האצבעות והעקב .

את המדרס יש להתאים באופן אישי למידת הנעליים ולמבנה כף הרגל. בעת בניית המדרס יש לקחת בחשבון בעיות מיוחדות בכף הרגל, צורת כף הרגל, מחלות ועוד.

חשוב להבחין בין מדרסי מדף למדרסים המותאמים באופן אישי. מדרסי המדף בנויים לפי סטנדרט כללי והם אינם מותאמים למבנה הייחודי של כף הרגל או לבעיות השונות.

תהליך ההתאמה האישית של המדרסים לכף הרגל נעשה על ידי מומחה כף רגל בעזרת מכשור עזר. בעזרת המכשור הייחודי אפשר ללמוד הרבה על הבעיות ועל התופעות הייחודיות לכף הרגל שבגינם זקוק המטופל למדרסים.


קצת עלינו:

בינואר 1996 פתח מר שי שוננפלד את חברת “שוננפלד אורטופדיה”, לחברה יש שלושה סניפים, בחיפה, במושב שרונה ובתל אביב.

בשנת 1996 החל שי שוננפלד את עבודתו במכון “אברבוך אורטופדיה במכמורת”. במכון זה הוא הוכשר לאבחן ולייצר מדרסים בשיטת אברבוך.  במשך שנות עבודתו במכון טיפל שי באלפי מטופלים וצבר ידע רב וניסיון בטיפולים מורכבים.

שי הוא מוסמך להנעלה רפואית ומדרסים והתאמת אביזרים על פי מרשם מטעם אוניברסיטת תל אביב.

בשנת2010  החל  שי שוננפלד לשלב טכנולוגיה מתקדמת לייצור מדרסים הכוללת סריקת סורק לייזר תלת מימד. סורק הלייזר מחליף בהצלחה את תחבושות הגבס ועם זאת שומר על העתקת המבנה האנטומי המדויק של כף הרגל ללא נשיאת משקל הגוף.

 

 צוות העובדים חברת “שוננפלד אורטופדיה” צבר ניסיון רב שנים באבחון בעיות בכף הרגל ובהתאמת מדרסים. אם אתם סובלים מבעיות בכף הרגל, צרו קשר, אנו יכולים לעזור לכם ולשפר את איכות החיים שלכם!

התקשרו אלינו לקבלת פרטים נוספים ולקביעת מועד טיפול
טלפון: 04-6760489 או מלאו טופס צור קשר מהיר

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Accessibility Toolbar

הצהרת נגישות