שווננפלד אורטופדיה – בעיות וסימפטומים

רגל שטוחה

ההגדרה של תופעה זאת היא פלטפוס. כלומר, קיימת צניחה של הקשת האורכית בכף הרגל. מצב זה מלמד על קשיחות של כף הרגל גם במקרים של מנוחה. בעזרת מדרסים
אורטופדיים, ניתן לאפשר תמיכה בקשת, על מנת להגמיש ככל האפשר את כף הרגל ולמנוע לחץ מיותר וממושך

כף רגל קמורה (הולפוס)

בניגוד לפלטפוס, מבנה הרגל מאופיין בקשת גבוהה, כאשר המגע עם משטח הדריכה קטן יחסית. מצב זה יוצר לחץ על העקבים ועל כריות כפות הרגליים. דבר התורם לתחושות של נימול, שכיחותן של יבלות, דורבן כף הרגל, כאבי רגליים וכדומה. בעזרת התאמה של מדרסים, מאפשרים תמיכה מלאה של כף הרגל עם משטח הדריכה ובכך יוצרים עומס שווה של כל כף הרגל עם משטח הדריכה.

בוניון – Hallux Valgus

פירוש המושג התרחבות. כלומר, האצבע הגדולה בכף הרגל נוטה פנימה כלפי הבהונות האחרות. במצב זה, נוצרת מעין זווית חיצונית של הבוהן הגדולה כלפי חוץ. זה למעשה תהליך ההתרחבות. הסיבות לכך, הן לרוב מנעילת נעליים צרות בחלקן הקדמי. בחברות בהן נהוג ללכת יחפים תופעה זאת לא קיימת. מקריים של התרחבות, מפעילים לחץ לא מבוטל בזמן הליכה בעיקר כשנועלים נעליים. לחץ, דלקת ברקמות החיצוניות של המפרק הם מקצת מתופעות הלוואי של תופעה זאת. בעזרת מדרסים ונעילת נעליים רחבות, ניתן להאט את תהליך נטיית הבוהן. בוניון הנוצר כתוצאה מנעילת נעליים צרות.

רגל סוכרתית

לסוכרתיים יש נטייה לבעיות בעור וברגליים.
זרימת הדם לכפות הרגליים ומהן משתבשת- הדבר מאט ריפוי של פצעים העלולים להתפתח לזיהום וכיב. בישראל מבוצעים בשנה למעלה מ-1000 קטיעות בשנה על רקע מחלת הסוכרת. בטיפול מתאים בכף הרגל ניתן למנוע סיבוכים. ע”י נעליים נוחות ומדרסים אנטומיים מאפשרים זרימת דם טובה בכל כף הרגל ובמיוחד באזור האצבעות. אם קיים כבר כיב ניתן לפרוק את הלחץ מהמקום בצורה מדויקת , לקצר את משך הריפוי ולמנוע התחדשותו של הכיב.

דלקת רצועת כף הרגל – Plantar Faciitis

רצועות כף הרגל מתחילות מעצם העקב ועד לבסיס הבהונות. הרצועה שומרת על שלמות הקשת האורכית. במקרים של פציעה ספורטיבית, עומס יתר, מתיחת יתר, לחץ כתוצאה מעבודה ממושכת על משטחים קשיחים נגרמת דלקת המלווה בכאבים והתכווצויות. בעזרת מדרסים ובמקרים אחרים מדרסים אורטופדיים, ניתן להימנע משכיחותם של הדלקות, כתוצאה מטיפול המתאים לאורח החיים.

דורבן העקב

מצב שבו קיימת צמיחה גרמית מתחת לעקב. צמיחה גרמית זאת, מלווה בלחץ, כאבים ולעיתים על לכדי חוסר יכולת לבצע פעולות פשוטות של עמידה, הליכה. על מנת להקל על מצב זה, בעזרת מדרסים ניתן למנוע את הלחץ על העקב ועל ידי כך, להקטין את שכיחות הופעת הדורבן בכפות הרגליים.

ארטריטיס

קיימות כ-100 צורות של ארטריטיס. ארטריטיס ריאומטי ואוסטיאוארטריטיס הם מן הנפוצים ביותר.מחלות אלה גורמות לשינוי במפרקים הגורמים לכאבים, לשינוי ולהגבלה בתנועתיות. מדרסים עשויים להקל על הכאבים לפני ואחרי ניתוח.

גיד אכילס

אחת התופעות השכיחות בקרב ספורטאים, היא תופעה של קיצור גיד, קרעים כתוצאה מדלקת, עומס, מאמץ, שחיקה וכדומה. על מנת להקל על תופעה המלווה בכאבים וכדי לחזור לשגרת החיים, בעזרת מדרסים ניתן לטפל בגיד אכילס.

מקרים מיוחדים

יבלת לחץ ודפורמציה של קדמת כף הרגל. היבלות המסומנות בעיגול הן תוצאה של לחץ מתמשך על האזור המטרה לשחרר את הלחץ באמצעות המדרסים.הדבר נעשה ע”י החזרת המבנה הטבעי לקשתות כף הרגל והעברת מוקד הלחץ למקום הנכון מבחינה ביומכנית.

התקשרו אלינו לקבלת פרטים נוספים ולקביעת מועד טיפול
טלפון: 04-6760489 או מלאו טופס צור קשר מהיר

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Accessibility Toolbar

הצהרת נגישות